Date Show Time Artist/Event Stage
Fri. July 18 7:00 PM KC Roberts Main Stage
Fri. July 18 9:00 PM Jay Douglas Main Stage
Fri. July 18 3:00 PM – 7:00 PM Discovery Through the Arts Combos YOUTH STAGE
Fri. July 18 5:30 PM Coldjack PARTY ISLAND STAGE
Sat. July 19 1:30 PM Ault Sisters Main Stage
Sat. July 19 3:00 PM Andria Simone Main Stage
Sat. July 19 4:30 PM Amoy Levy Main Stage
Sat. July 19 6:00 PM The Michael Schatte Band Main Stage
Sat. July 19 7:30 PM Paul James Main Stage
Sat. July 19 9:30 PM Dumpstaphunk Main Stage
Sat. July 19 11:00 AM – 5:00 PM Discovery Through the Arts Combos YOUTH STAGE
Sat. July 19 12:00 PM Just Friends PARTY ISLAND STAGE
Sat. July 19 1:30 PM Just Friends PARTY ISLAND STAGE
Sat. July 19 3:30 PM Eddie Bullen Band with special guests PARTY ISLAND STAGE
Sat. July 19 5:00 PM Eddie Bullen Band with special guests PARTY ISLAND STAGE
Sun. July 20 1:00 PM Johannes Linstead Main Stage
Sun. July 20 3:00 PM Soul Stew Main Stage
Sun. July 20 4:30 PM Jordan Patterson Main Stage
Sun. July 20 6:30 PM Long Shen Dao Main Stage
Sun. July 20 11:00 AM – 5:00 PM Discovery Through the Arts Combos YOUTH STAGE
Sun. July 20 12:00 PM Just Friends PARTY ISLAND STAGE
Sun. July 20 1:30 PM Just Friends PARTY ISLAND STAGE
Sun. July 20 3:30 PM Eddie Bullen Band with special guests PARTY ISLAND STAGE
Sun. July 20 5:00 PM Eddie Bullen Band with special guests PARTY ISLAND STAGE
Tues. July 22 5:00 PM – 10:00 PM TASTE OF JAZZ w/ Irene Torres and the Sugar Devils + Toronto All-Star Big Band WOODBINE PARK
Wed. July 23 5:00 PM – 10:00 PM TASTE OF JAZZ w/ Irene Torres and the Sugar Devils + Toronto All-Star Big Band WOODBINE PARK
Fri. July 25 7:00 PM Ron Littlejohn & The Funk Embassy Main Stage
Fri. July 25 9:00 PM Messenjah Main Stage
Fri. July 25 3:00 PM – 7:00 PM Discovery Through the Arts Combos YOUTH STAGE
Fri. July 25 3:00 PM Max Senitt Latin Jazz with Special Guest Valeria Matzner LATIN SQUARE
Fri. July 25 5:00 PM DJ Manyoma LATIN SQUARE
Fri. July 25 6:00 PM Mike Salsa T.O Dance LATIN SQUARE
Fri. July 25 7:00 PM Los Hijos De Tuta LATIN SQUARE
Fri. July 25 3:00 PM The Jazz Connection Big Band BIG BAND STAGE
Sat. July 26 1:30 PM Toronto Mass Choir Main Stage
Sat. July 26 3:00 PM Barbra Lica Main Stage
Sat. July 26 4:30 PM Who Stole The Cookies Main Stage
Sat. July 26 5:30 PM Oakland Stroke Main Stage
Sat. July 26 7:30 PM Jerome Tucker / Tim Bastmeyer Main Stage
Sat. July 26 9:00 PM Teeny Tucker Main Stage
Sat. July 26 11:00 AM – 5:00 PM Youth Jazz Canada Combos YOUTH STAGE
Sat. July 26 12:00 PM Jorge Sanchez y Los Inolvidables (Tributo al Son) LATIN SQUARE
Sat. July 26 2:30 PM DJ Javier Rivera & Esencia Latina LATIN SQUARE
Sat. July 26 3:00 PM Miko Sobreira (Dance Lesson) LATIN SQUARE
Sat. July 26 4:00 PM Son Cubano Orquestra LATIN SQUARE
Sat. July 26 5:30 PM DJ Walter y su Rumbon Colombiano LATIN SQUARE
Sat. July 26 6:00 PM Los Hijos De Tuta LATIN SQUARE
Sat. July 26 12:00 PM Bees Knees (Dance Workshop and Demo) BIG BAND STAGE
Sat. July 26 12:30 PM Big City Big Band BIG BAND STAGE
Sat. July 26 3:00 PM George Lake Big Band BIG BAND STAGE
Sat. July 26 5:30 PM Swing Shift Big Band BIG BAND STAGE
Sun. July 27 1:00 PM HotFoot Orchestra Main Stage
Sun. July 27 2:30 PM Dr. Draw Main Stage
Sun. July 27 4:00 PM Bill King’s Rhythm Express Main Stage
Sun. July 27 5:30 PM Shakura S’Aida Main Stage
Sun. July 27 7:00 PM Trampled Under Foot Main Stage
Sun. July 27 11:00 AM – 5:00PM Youth Jazz Canada Combos YOUTH STAGE
Sun. July 27 12:00 PM Un Poco Latino LATIN SQUARE
Sun. July 27 1:30 PM DJ Rumba LATIN SQUARE
Sun. July 27 2:00 PM Miko Sobreira (Dance Lesson) LATIN SQUARE
Sun. July 27 3:00 PM Juan Henriquez & his Bachata Band LATIN SQUARE
Sun. July 27 12:00 PM Bees Knees (Dance Workshop and Demo) BIG BAND STAGE
Sun. July 27 12:30 PM Mississauga Big Band BIG BAND STAGE
Sun. July 27 3:00 PM The Jazz Mechanics BIG BAND STAGE